#1 2008-09-11 15:26:45

smyr3k

Użytkownik

1826706
Skąd: Wyszków/Toruń/Białystok
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 54

HARKØNEN - problemy.

Mam kilka wątpliwości oraz zastrzeżeń co do pracy naszej akademii oraz samego jej szefa radara79.
Mam wgląd do tego co tam się dzieje, bo sittuje u olciakowna należącej do HARKØNEN.
Już od jakiegoś czasu obserwuję różne "dziwne" zachowania, rozkazy, które w mojej ocenie podważają kompetencje radar79. Jednak do tej pory nie zwracałem nikomu uwagi. O tym publicznym wyrażeniu mego niezadowolenia przeważył fakt zaproszenia wielu osób z sojuszu ELEKTRØ, do którego wrócę później.

Odkąd tylko olciakowna weszła w szeregi akademii, pojawiły się problemy.
Mianowicie, jako nowy członek nie została poinformowana przez nikogo, że istnieje nowe forum. To, że jest inny adres i do kogo ma się zgłosić po rejestracji dowiedziała się ode mnie. Był mass po jakimś czasie, owszem, ale uważam, że każdy z osobna powinien dostać instrukcje, bo informacja ta pojawiła się raz i to jakiś czas temu zatem niedawno zwerbowane osoby mogą nie wiedzieć co zrobić.
Drugim problemem dla nowego członka jest brak informacji o TT. Nikt jeszcze nie poinformował olciakowny o tym, gdzie, jak ma je znaleźć i co ma z tym zrobić. Podejrzewam, że gdyby nie ja, nie miałaby pojęcia, że coś takiego istnieje.

Dalej rozkazy i akcje.
Nie widzę w nich żadnego ładu i składu. Forma wydawania rozkazów przez radara to przede wszystkim kopiowanie massów od władz i koordynatorów HARKONEN oraz H@RKONEN. Jeśli już pojawia się mass o akcji wewnątrz akademii, to nie jest ona odpowiednio zaplanowana. Zostaje rzucone hasło, a reszta niech się sama martwi.
Jedynie ostatnio przytrafiło się, że wydany został rozkaz posłania defa na konkretną godzinę. Jest to pierwszy taki od kilku tygodni.

Funkcja wodza akademii.
Nie mam pojęcia jakie obowiązki ma do spełnienia ta osoba. Mogę się jednak domyślać, że skoro to miejsca dla nowych graczy wódz, jeśli nie wyznaczył do tego nikogo innego powinien sprawdzać czy dany gracz jest aktywny, czy wciąż spełnia warunki bycia w naszym sojuszu. Jeśli delikwent się nie stosuje, gra sam, bądź w ogóle wg. mnie  powinno się takiego wywalać i koniec kropka.
Chyba po to powinna być akademia, żeby nowego sprawdzić. Jeśli jest OK to przenieść wyżej, jeśli nie, to wykopać.
Do tej pory, nie zanotowałem żadnej podobnej decyzji. Innymi słowy, jak już dostaniesz się do HARKØNEN to "róbta co chceta" bylebyście surke wysyłali.

Rekrutacja.
Kiedy ja miałem przystąpić do Harkonenów postawiono mi warunki. 75% woja to była podstawa. Zrobiłem wszystko, aby taki stan wojska mieć. Olciakówna również od razu się nie dostała. Trzeba było popracować 2 tygodnie lub więcej, aby rekrutanci zaakceptowali jej podanie.
Tymczasem co widzę? Do akademii wstępuje osoba, która sprawia niepokojące wrażenie bycia wtyką, ale Gumiś tak doradził, więc czemu nie?
Dziś dowiedziałem się, że dyplomata akademii oraz jej wódz zdecydowali wchłonąć sojusz ELEKTRØ. Za przeproszeniem, ale członkowie jego zupełnie nie nadają się na grę u nas. Gracze Ci nie radzą sobie, sąsiedzi nie pozwalają na rozwój, nie mają wojska i są farmami lub mało poświęcają czasu na grę, bo grają dla rozrywki. Podobno mają okres próbny. Nawet gdyby osoby z byłego ELEKTRØ byli wyjadaczami Traviana, dlaczego mają mieć lepsze warunki niż inni i mieć na starcie miejsce w akademii? A rekrutacja? (swoją drogą, okres próbny w akademii? może zrobić akademię akademii? ;])
Być może radarowi nadano takie prawa, aby przyjmować ludzi ot tak sobie z pominięciem dla takiej osoby ścieżki rekrutacji. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby takie osoby nie były farmami, które nie nie radzą sobie zupełnie. Niestety tak nie jest. Nie chcę rzucać nickami, ale wiem, że dziś doszedł do akademii gracz nie mający w tej chwili ani jednej jednostki wojskowej, a przez około 2 miesiące gry ma niecałe 250 popa.

Nie chcę tutaj nikogo oceniać i być złośliwy, ale piszę jak jest.
Nie widać pracy wodza, żadnej kontroli. Za to jest samowolka i bałagan.
Ocenę pozostawiam innym, czyli zwierzchnikom władz HARKØNEN - Akademii HARKONEN.

Ostatnio edytowany przez smyr3k (2008-09-11 15:32:39)


wzajemnie: olciakowna, wawer i bobb

Offline

 

#2 2008-09-11 15:36:52

HAJMDAL

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-22
Posty: 38

Re: HARKØNEN - problemy.

No to nieciekawie to wszystko wygląda i dobrze, że ktoś poruszył ten problem.

Widocznie wódz akademii jest za mało zaangażowany w grę / dowództwo. Może ma za mało czasu.
Może oddelegować do niego jakąś zaufaną osobę z innych naszych odłamów albo zmienić wodza tegoż odłamu.

Rekrutacja zgodnie z naszym opisem odbywa się przez forum główne. I często nie jest to łatwe to przejścia i nie jeden lepszy gracz od tych, którzy teraz zostają przyjęcie do HARKØNEN.
Czy wódz uzgadniał z resztą naszej Rady Najwyższej czy jakiś tam sojusz ELEKTRØ ma być wcielony...

Do przedyskutowania i rozpatrzenia przez naszą RADE.

PZdr

Offline

 

#3 2008-09-11 15:39:14

noj

Użytkownik

607114
Skąd: Tuchola
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 14

Re: HARKØNEN - problemy.

Od poniedzialku jest sprawdzanie eko i stanu woja, no moze troche za duzo graczy jest przyjmonwanych bo wielu z nich nie pomaga sojuszowi. Ale uwazam ze nie jest zle z wodzem mozna by trafic zdecydownie gorzej


sitterzy: Bartazar, brunetNRW1
sittuje: bartazar, brunetNRW1

Offline

 

#4 2008-09-11 16:08:30

olciakowna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-29
Posty: 13

Re: HARKØNEN - problemy.

ale mogłoby być zdecydowanie lepiej, widzę jaką robotę odwala celavie( bo akurat w jej odlamie jestem sitterem) stwierdzam, ze w akademi jest dno. Aktywnych graczy jest moze kolo 7-8. co robi reszta, nie mam pojęcia.

Offline

 

#5 2008-09-11 16:19:52

spola

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-22
Posty: 37

Re: HARKØNEN - problemy.

to po kiego hu.. mamy akademie, skoro w niej jest taki balagan. mysle, ze skoro radar jest tam glownym dowodzca, podjal sie tej roli to powinien spelniac swoje wymaganie. a te przyjecia to juz przesada.

Offline

 

#6 2008-09-11 18:21:31

wawer

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-22
Posty: 15

Re: HARKØNEN - problemy.

ja tam sie bardzo nie chce wtracac ale... proponuje zmiane zarzadu dam nie chce byc złosliwy dla kogos ale poprostu to moje zdanie

Offline

 

#7 2008-09-11 18:33:11

Galijczyk.

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-26
Posty: 39

Re: HARKØNEN - problemy.

popieram , tyle że moim zdaniem powinny zostać przeniesione ze 2/3 osoby z H@RKOMEN lub HARKOMEN , które zrobią tam porządek , zorientują się co jest nie tak , co trzeba zmienić , poinstruują ewentualnie , a na koniec wyznaczą jakiś nowy zarząd , piękna sprawa , sam bym się tego podjął ale sam muszę ograniczać traviana , heh

choć moim skromnym zdaniem , kiepsko znając sytuację , nadaliby się behemoth666 i olciakowna

Ostatnio edytowany przez Galijczyk. (2008-09-11 18:35:31)

Offline

 

#8 2008-09-11 18:57:16

takuma

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-22
Posty: 88

Re: HARKØNEN - problemy.

ja sie tylko wypowiem w kwestii forum.
Adres do forum powinien byc w opisie kazdego skrzydla naszego sojuszu !!!
Kazdy nowy gracz powinien tez sam sie zainteresowac takim czyms jak forum i zapytac, jesli informacji nie znalazl.
Na forum natomiast jest zakladka i informacja o TT
Ja poniewz nie mam wgladu w akademie, a jedynie dwa pierwsze skrzydla Harkonen, to massy dotyczace forum przekazuje wlasnie do radar79 z informacja, aby w sprawach forum zglaszac sie do mnie i ze doradze i pomoge z rejestracja.
Co do reszty sie nie wypowiadam bo nie wiem co sie tam dzieje, ale napewno powolane powinny byc osoby od def i off i to one ogarniac te sprawy a nie wódz akademii. Pomijajac ze sa grupy bojowe i osoby powinny w tych grupach dogadywac sie.
Wiecej nie pisze bo nie mam pojecia. Napewno z pierwszego posta nie wyglada to ciekawie.


sittują mnie: darasmss i lio
ja sittuje u: lio i darasmss i spola

Offline

 

#9 2008-09-11 19:46:45

noj

Użytkownik

607114
Skąd: Tuchola
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 14

Re: HARKØNEN - problemy.

olciakowna napisał:

ale mogłoby być zdecydowanie lepiej, widzę jaką robotę odwala celavie( bo akurat w jej odlamie jestem sitterem) stwierdzam, ze w akademi jest dno. Aktywnych graczy jest moze kolo 7-8. co robi reszta, nie mam pojęcia.

Co do tego ze jest malo graczy aktywnych sie zgodze byly chyba 2 akcje gdzie tylko ok 5 graczy sie zglosilo, co do grup bojowych w mojej brak odzewu!!!!!!

Ostatnio edytowany przez noj (2008-09-11 19:49:01)


sitterzy: Bartazar, brunetNRW1
sittuje: bartazar, brunetNRW1

Offline

 

#10 2008-09-11 21:06:21

smyr3k

Użytkownik

1826706
Skąd: Wyszków/Toruń/Białystok
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 54

Re: HARKØNEN - problemy.

chciałabym dodać, ze dostałam wiadomość od gumisia będącego w moim pobliżu, w której wyraził on ogromne zdziwienie faktem, że przyjmujemy lamy(jak to określił) do sojuszu. wiem również, że jeden z nowych członków wysyłał do tego gumisia wiadomości, których wolałabym to nie cytować.
olciakowna;) (niechcący z profilu chłopaka )

Ostatnio edytowany przez smyr3k (2008-09-11 21:11:48)


wzajemnie: olciakowna, wawer i bobb

Offline

 

#11 2008-09-11 21:32:12

Babsista

Użytkownik

5037852
Zarejestrowany: 2008-08-22
Posty: 26

Re: HARKØNEN - problemy.

Próbowałem wciągnąć do współpracy w ramach grupy bojowej havoka i ruda2 z akademi. Na żaden z moich PW nie odpisało ani 1 z nich.


Sittuję: mc_olo, Reniek
Sitter: mc_olo, Reniek

Offline

 

#12 2008-09-12 10:09:03

smyr3k

Użytkownik

1826706
Skąd: Wyszków/Toruń/Białystok
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 54

Re: HARKØNEN - problemy.

takuma napisał:

ja sie tylko wypowiem w kwestii forum.
Adres do forum powinien byc w opisie kazdego skrzydla naszego sojuszu !!!
Kazdy nowy gracz powinien tez sam sie zainteresowac takim czyms jak forum i zapytac, jesli informacji nie znalazl.
Na forum natomiast jest zakladka i informacja o TT
Ja poniewz nie mam wgladu w akademie, a jedynie dwa pierwsze skrzydla Harkonen, to massy dotyczace forum przekazuje wlasnie do radar79 z informacja, aby w sprawach forum zglaszac sie do mnie i ze doradze i pomoge z rejestracja.

Adres forum chyba jest, gdy ktoś kliknie w ambasadzie na zakładkę "Forum" również pojawia się ta strona (chociaż w akademii jest to od jakiś 2-ch tygodni).
Gdyby każdy miał się sam interesować i dowiadywać co, gdzie i jak mogłoby to albo zniechęcić, albo wydłużyć, albo w ogóle nie dojść do skutku, bo dajmy na to ktoś się wstydzi lub boi. Ludzie powinni dostawać od razu instrukcje o obowiązkach, co mają zrobić na początku, a w razie wątpliwości do kogo się udać. To by z pewnością przyspieszyłoby wejście nowego członka do naszej społeczności oraz sprawiłoby wrażenie dobrej organizacji, przyjaznej atmosfery i pewność, że zawsze można otrzymać od nas pomocną dłoń.
Zapamiętaj, jeśli pracownik wykona zadanie źle, bądź w ogóle, to zawsze jest wina podającego infromacje.

noj napisał:

olciakowna napisał:

ale mogłoby być zdecydowanie lepiej, widzę jaką robotę odwala celavie( bo akurat w jej odlamie jestem sitterem) stwierdzam, ze w akademi jest dno. Aktywnych graczy jest moze kolo 7-8. co robi reszta, nie mam pojęcia.

Co do tego ze jest malo graczy aktywnych sie zgodze byly chyba 2 akcje gdzie tylko ok 5 graczy sie zglosilo, co do grup bojowych w mojej brak odzewu!!!!!!

Babsista napisał:

Próbowałem wciągnąć do współpracy w ramach grupy bojowej havoka i ruda2 z akademi. Na żaden z moich PW nie odpisało ani 1 z nich.

Dlatego aktywnych powinno się zostawiać, ewentualnie awansować do odłamów, zaś leniwców motywować, jeśli nie prośbą, to groźbą. Gdy nie skutkuje to wywalać, krótka piłka. Jednocześnie obserwować obie grupy świerzaków pod innym kątem. Jeśli jest za dużo ludzi jest do sprawdzania dla wodza, mogą być do tego wyznaczone osoby. Z drugiej strony, można byłoby dbać o to, aby tych osób nie byłoby za dużo, gdzie znów wracamy do stosowania tzw. "krótkiej piłki" wobec nowych członków


wzajemnie: olciakowna, wawer i bobb

Offline

 

#13 2008-09-12 11:06:56

zvapor

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-22
Posty: 13

Re: HARKØNEN - problemy.

Prosze dolaczyc do czata sojuszowego na skypie wszystko wtedy szybko ogarniemy

Offline

 

#14 2008-09-12 14:47:35

noj

Użytkownik

607114
Skąd: Tuchola
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 14

Re: HARKØNEN - problemy.

Chchcialem sie poprawic jedynie z bartazarem jakies wspolne akcje przeprowadzam atak na wspolnego wroga



http://travilog.org.ua/pl/2597816/1b1a4 … 1414b2f431

i takich ludzi sie przjmuje do takiego sojuszu!!!!!! to jest paranoja nawet deffa tam nie postawisz bo przy zerowym murze nikt nie wysle armi

Ostatnio edytowany przez noj (2008-09-12 14:50:18)


sitterzy: Bartazar, brunetNRW1
sittuje: bartazar, brunetNRW1

Offline

 

#15 2008-09-13 13:09:02

smyr3k

Użytkownik

1826706
Skąd: Wyszków/Toruń/Białystok
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 54

Re: HARKØNEN - problemy.

Widzę, że dyskusja się urwała, a żadna decyzja nie została podjęta. Radar nawet słowem się nie wypowiedział w tej kwestii, choć w dużej mierze o niego tutaj chodzi. Nawet nie próbuje się usprawiedliwiać, Mimo tego, iż widziałem, że na forum zaglądał.
Wobec tego wnoszę o dymisję obecnego "wodza" HARKØNEN radar 79 i powołanie nowego. Z miejsca na nowe stanowisko proponuję olciakownę. Jeśli nie byłoby więcej chętnych to ja zgłaszam swoją kandydaturę na jej zastępcę.
Dobrze by było załatwić to szybko i konkretnie.

(jestem zmuszony kontynuować sprawę tutaj, bo mam problemy z czatem na Skyp'ie...
/juz dziala)

Ostatnio edytowany przez smyr3k (2008-09-13 14:27:10)


wzajemnie: olciakowna, wawer i bobb

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.stosunki.pun.pl www.jmspawellness.pun.pl www.aldanidar.pun.pl www.combat-forum.pun.pl www.sercesmoka.pun.pl